Yerli e-ticarette yüzde 200 büyüme

PttAVM yıllık yüzde 200 büyümeye ulaştı. PttAVM CEO’su Hakan Çevikoğlu, “Türkiye’nin yerli ve milli e-ticaret platformu PttAVM’nin 10’uncu yılında 35 binden fazla tedarikçiye, 15 milyondan fazla üyeye ve 30 milyondan fazla ürüne ulaştık. Günlük 50 binin üzerinde e-ticaret ve e-ihracat işlemi gerçekleştirerek Türkiye’nin en önemli e-ticaret platformlarından birisi olduk” dedi.

Çevikoğlu, PttAVM’nin 10.yılına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, yurtdışında adımlarını sıklaştırarak Türkiye’nin ihracat hedeflerine daha fazla katkı sunmayı hedeflediklerini vurguladı. Çevikoğlu, şöyle devam etti:

GÜNLÜK 50 BİN İŞLEM

“Kurulduğumuz günden bu yana her yıl yüzde 200’den fazla büyüme gösterdik. Günlük 50 binin üzerinde e-ticaret ve e-ihracat işlemi gerçekleştirerek Türkiye’nin en önemli e-ticaret platformlarından birisi olduk. En çok satan ürünlerimizle hayatın her alanına dokunuyoruz. Türkiye’nin göz bebeği fındık bahçelerinden toplanan 2 milyon kilogram fındığı müşterilerle buluşturmuşuz. Sattığımız bebek bezleriyle bir nevi doğan her 10 bebekten 3’üne dokunmuşuz. Yine sattığımız otomobil lastikleriyle dünya ve güneş arasındaki 149 milyon kilometrelik mesafe bizim sattığımız lastiklerle aşılmış.

8 milyon litrenin üzerinde sattığımız ayçiçek yağı ile de evleri yemek kokularıyla doldurmuşuz. Ülkemizin her noktasına ulaştırdığımız çamaşır makineleriyle 500 bin ailenin çamaşırlarına çözüm sunduk. Önümüzdeki dönemde atacağımız adımlarla daha güçlü bir uluslararası oyuncu olacağız.

Tarım Kredi Kooperatifleri, Atatürk Orman Çiftliği ve Toprak Mahsulleri Ofisi gibi kurumlar ile anlaşmalarımız var. Bu adımlarımızla yerli üretim ve yerli üreticiyi de destekliyoruz. Aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olan TAGEM, TİGEM ve benzeri birçok kamu kurum ve kuruluşunun ürünleri platformlarımız üzerinden müşterilerle buluşuyor. Son dönemde herkes sanal bir evrende arsa satın alma peşinde. Bu evrenin bir benzerini çok daha önceden bizler 3 boyutlu sanal mağazalarımızla başlatmıştık. 2012’de temellerini attığımız 3 boyutlu pazaryerimiz bugün 15 milyonun hayatına dokunur hale geldi.”


Etiketler

  • e-ticaret
  • ihracat hedefleri
  • PttAVM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.