Yellen: Kongre dijital varlıkların regülasyonunda aksiyon almak zorunda

ALİ ÇINAR/CİNER MEDYA GRUBU ABD TEMSİLCİSİ

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, küresel ve yerel ekonomik gidişatı konuşmak üzere Banka Politikası Enstitüsü’nün yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda dijital varlıklar üzerine mesajlar verdi.

Bakan Yellen ile Banka Politikası Enstitüsü’nün yönetim kurulu üyeleri dijital varlıklar için uygun bir düzenleyici çerçeve oluşturma ihtiyacını toplantıda masaya yatırdı. Bakan Yellen, sabitkoinlerle ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydederek, Kongre üyelerinin uygun bir düzenleyici yasal çerçeve oluşturan mevzuat üzerinde ilerlemesi gerektiğini dile getirdi.

Bakan Yellen, Mart 2022’de ABD Başkanı Biden tarafından yayınlanan Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişiminin Sağlanmasına İlişkin Yürütme Kararı’nı hatırlatarak, Hazine Bakanlığı’nın amacının diğer ortakları ile beraber, tüketicileri korumak, finansal katılımı teşvik etmek, ABD ve küresel finansal sistemin güvenliğini sağlamak ve ulusal güvenlik çıkarlarını korumak olduğunu söyledi.

Bakan Yellen, global ekonomik sorunlar çerçevesinde enflasyon, gıda ve enerji fiyatlarındaki artışın, Rusya’nın Ukrayna’daki savaş ve tedarik zinciri sorunlarından kaynaklandığını belirtti. Bakan Yellen, mali ve ticari yaptırımların ağırlığı ile Rus ekonomisinin sarsıldığının altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir