“Yaz stajları için ödenen ücret asgari ücret seviyesine çıkacak”

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen E-İnsan Programı’nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaz stajları için ödenen asgari ücretin yüzde 30’una tekabül eden rakamın, 2023 itibarı ile asgari ücret seviyesine yükseltileceğini ifade etti.

Erdoğan “1,2 milyonu aşkın öğrenci ve mezun ile 8 bini aşkın işveren yetenek kapısı üzerinden ücretsiz bir şekilde bir araya gelebilmektedir. Yaptığımız düzenlemeler her gencimizin önünde tüm kapıları açıyor. Uzaktan eğitim kapısı dediğimiz hizmetten de 3,8 milyonu aşkın personelimiz istifade etmiştir. Yaz stajları için ödediğimiz asgari ücretin yüzde 30’una tekabül eden rakamı, 2023’ten itibaren asgari ücret seviyesine yükseltiyoruz. Özel sektör de 150 bin öğrenciye benzer şartlarda staj imkânı vererek toplamda bu sayıyı 300 bine ulaştırmamıza destek vermelidir.” şeklinde konuştu.

Erdoğan “Önümüzdeki yıl Ulusal Staj Programımızdaki stajyer öğrenci sayısını da 150 bine çıkartıyoruz. Staj sürelerinin de 3 aya kadar uzatılabilmesini sağlıyoruz. Ulusal Staj Programı’nın 2023 başvurularını da bugün itibariyle açıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir