Yatırım şirketleri Elliot ve Vista’dan 13 milyar dolarlık satın alım

Hande Berktan

Elliot Management ve Vista Equity Partners, Florida merkezli bulut bilişim şirketi Citrix Systems’ı 13 milyar dolara satın aldı. Finans, bilişim ve teknoloji girişimlerine yatırım yapan ABD’li yatırım firmaları Vista Equity Partners ve Elliot Management Corporation, uygulama ve verilere güvenli erişim için uzaktan çalışma çözümleri sağlayan bulut bilişim firması Citrix Systems’ı satın alarak 400.000 müşteriye hizmet veren en büyük yazılım sağlayıcılarından biri haline gelecek. Yatırım firmalarının bu satın alımla özellike uzaktan çalışmayı benimseyen Fortune 500 şirketlerine güvenli yazılım çözümleri sağlaması bekleniyor.

Pandemi dönemi ile birlikte artan dijitalleşme, hibrit çalışma modellerinin kullanımını hızlandırmaya devam ediyor. 1989 yılında kurulan Citrix Systems, ağırlıklı BT kuruluşlarına çalışanlarının işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları uygulamaları, içeriği ve iş hizmetlerini güvenli bir ortamda sunmalarını sağlayan yazılım çözümleri üretiyor.

Anlaşma aynı zamanda Citrix’in büyüme stratejisini ve SaaS geçişini hızlandıracak. Anlaşmanın bir parçası olarak Vista önceden 4.3 milyar dolara satın aldığı Tibco ile Citrix’i birleştirmeyi planlıyor. Kurumsal veri yönetiminde küresel lider isimlerden biri olan Tibco, müşterilerine bağlantı kurma ve iş sonuçlarını güvenle tahmin etme imkanı sunuyor. Bu birleşme , hibrit çalışma modelini benimseyen şirketlerin ihtiyaçlarını karşılama konusunda ilerleyen günlerde oldukça fayda sağlayacak.

Güvenli dijital çalışma alanı sağlamayı taahhüt eden Citrix, Tibco’nun gerçek zamanlı kurumsal veri yönetimi platformuyla birleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.