Türkiye kripto para piyasasında kritik zirve! Kamu ile özel sektör bir araya gelecek

Dijital Türk Lirası için çalışmalar sürerken, kripto para piyasalarına düzenleme getirecek Kripto Para Yasası taslağıyla ilgili çalışmalar da devam ediyor. Yasa taslağının yakın zamanda Meclis’e gelmesi beklenirken, kripto para konusundaki son gelişmeler Ankara’da masaya yatırılacak. Kamu ile özel sektör, 3 Kasım’da 1. d’konomi Dijital Para Zirvesi’nde bir araya gelecek.

KULLANICI GÜVENLİĞİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası, Sermaye Piyasası Kurumu (SPK), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan (BTK) üst düzey isimlerin katılacağı zirvede, dijital Türk Lirası ile kripto para yasasıyla ilgili son durum görüşülecek. Düzenlemelerde nasıl iyileştirmeler yapılabileceği tartışılacak.

TCMB Ağustos Ayı kısa vadeli dış borç stoku verilerini paylaştı

Zirvede, dijital Türk Lirası ve kripto para yasasıyla ilgili çalışmalarla birlikte Türkiye’nin küresel kripto pazarındaki olumsuzluklardan nasıl daha az etkilenebileceği konuşulacak. Kullanıcı güvenliğinin artırılması için neler yapılması gerektiğinin masaya yatırılacağı toplantıda, piyasalardaki kullanıcı ve yatırımcılarının nasıl doğru bilgilendirileceği de tartışılacak. Üç ana başlıktan oluşacak zirvenin ilk bölümünde “Dijital Para”, ikinci bölümünde “Dijital Finans ve Fintech”, üçüncü bölümünde “Dijital Ekonomi” konuları ele alınacak. Bu çerçevede, Türkiye’nin dijital parası, kripto paralar ve dijital paraya katkıları, kripto para platformları, Türkiye dijital para mevzuatı ve güncel uygulamaları, merkezsiz finans, NFT ve dijital paralarda siber güvenlik başta olmak üzere, 3 ayrı oturumda 15 sunum düzenlenecek. Zirveye katılanlar, bu alandaki önemli isimlerle bir araya gelerek, tecrübelerinden de yararlanabilecek.

Milliyet / Mithat Yurdakul

PİYASALARDAKİ SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: CNN TÜRK FİNANS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir