Transpet Rubis Terminal’i satın aldı

HABERLER

Enerji ve petrol ürünleri ticareti alanlarında faaliyet gösteren Transpet, ÜNLÜ & Co’nun aracılık ettiği işlemle, Fransız Rubis Terminal Infra SAS’in Türkiye operasyonlarını yönettiği Rubis Terminal’i satın aldı.

Türkiye’nin enerji ve petrol ürünleri ticareti alanında faaliyet gösteren şirketlerinden Transpet Petrolcülük ve Enerji A.Ş. (Transpet), uluslararası petrol sektörünün oyuncularından birisi olan Fransız Rubis Terminal Infra SAS’in Türkiye operasyonlarını yönettiği Rubis Terminal Petrol Ticaret ve Sanayi A.Ş.’yi (Rubis Terminal) satın aldı.

1984 yılından bu yana İskenderun Körfezi’de sektöre hizmet veren terminal Kerkük-Ceyhan ve Bakü-Tiflis boru hattının bittiği ve petrol endüstrisinin giderek yoğunlaştığı bir bölgede bulunuyor.

Yenilenebilir enerji, sanayi ve gayrımenkul geliştirme gibi alanlarda da faaliyet gösteren Transpet’in, ÜNLÜ & Co’nun alıcı taraf danışmanlığını yürüttüğü satın alma işlemi ile depolama sektörüne de yatırım yaparak petrol ürünleri ve kimyasal depolama faaliyetlerini genişletmeyi hedeflediği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.