Trafikte kişi bazlı poliçe hazırlığı

17.10.2022 09:17

Haber Kaynağı: hurriyet.com.tr

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, zorunlu trafik sigortası fiyat tarifesinde 1 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere kapsamlı güncellemeye gidildiğini belirterek, trafik poliçe primlerini vatandaşlar için sürdürülebilir hale gelmesi için çalıştıklarını söyledi. Eroğlu, kişi bazlı poliçe, tahkim sisteminde iyileştirme, doğrudan tazmin gibi yapısal reformlarla trafik sigortasını sürdürülebilir kılmak istediklerini açıkladı.

SEDDK’nın, Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası sigorta şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle bir araya gelerek, yapısal dönüşüm adımlarının anlatıldığı toplantı sonrası açıklama yapan Eroğlu, “Finansal mimaride sigorta çok önemli bir yer teşkil ediyor. Sadece ekonomik yatırımların korunmasına ve devamlılığına verdiği teminat değil, aynı zamanda ihtiyaç duyulan finansmanı da sağlıyor. Kamu yararı gözeterek attığımız adımlarla sektörü ve ekonomiyi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

İngiltere ekonomisi alay konusu oldu

Hazırlanmakta olan Vizyon Belgesi kapsamında yüzde 5 olan sigorta payının ve yüzde 1.5’lik sigortalanma oranının artması için ürün çeşitliliğine ihtiyaç duyulduğuna değinen Eroğlu, şunları söyledi:

“Düşük sigortalılık oranı aynı zamanda birçok fırsatı içinde barındırıyor. Genç nüfus ve dijitalleşme önemli avantajlar sunuyor. Ayrıca düzenleyici otorite olarak riskleri yakından izleyip analiz ederek hızlı aksiyon alıyoruz. Hayata geçireceğimiz yapısal dönüşüm adımlarıyla sektörde sürdürülebilirliği, istikrarı ve öngörülebilirliği sağlamayı hedefliyoruz. Böylece, tüm yatırımcıların ihtiyaç duyduğu güven ortamını sağlamış olacağız.”

PİYASALARDAKİ SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: CNN TÜRK FİNANS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir