TMO buğday alım fiyatları 2022 açıklandı mı? TMO buğday fiyatları ne kadar olacak?

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yapılacak resmi açıklama sonrasında buğday alımında taban fiyat ortaya çıkacak. Bu fiyat aynı zamanda ekmek üreticilerini de yakından ilgilendirecek. İşte süreçte son durum…

TMO BUĞDAY FİYATLARI 2022 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Buğday alım fiyatları ile ilgili henüz TMO’nun resmi bir açıklaması yok ancak 1 ay içerisinde duyurunun yapılması ve alım fiyatlarının duyurulması bekleniyor.

İPSALA ZİRAAT ODASI BAŞKANI’NDA BUĞDAY ALIM FİYATLARI AÇIKLAMASI

Edirne’de merkez ve ilçelerdeki ziraat odalarının başkanları, buğday alım fiyatıyla ilgili İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yaptı. Edirne Ziraat Odası’nda gerçekleştirilen toplantının ardından Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, İpsala Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Dağcan, alınan kararları açıkladı.

Çiftçinin üretime devam edebilmesi için buğday taban fiyatının en az 8,5 lira olması gerektiğini kaydeden Darcan, fiyat belirlenirken kuru tarım bölgelerinde verimin yüksek olmayacağının göz önünde bulundurulması gerektiğini de belirterek, “Hububat taban fiyatı belirlenirken, girdi maliyetleri, dünya piyasaları ve çiftçi refahı dikkate alınarak açıklanmazsa sorunlar daha da ağırlaşır. Çiftçiyi tarımda tutmanın yolu onun zarar etmeden üretim sağlayacağı bir taban fiyat politikasıdır. Kuru tarım yapılan bölgelerde verimlerin yüksek olmayacağı göz önüne alınarak en az kilosu 8,5 lira civarında taban fiyat açıklanmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Korkut: Buğday taban fiyatı en az 8 TL olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.