SunExpress Ekim ayında da kapasite artışına gitti

SEKTÖR HABERLERİ

SunExpress, yaz sezonunun ardından devam eden talebi karşılamak amacıyla Eylül ayının ardından Ekim’de de kapasite artışına gitti. Böylelikle, şirketin yaz sonrası yaratılan ek kapasitesi bin uçuşa ulaştı.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress, 2022 yılının başından bu yana yüzde 86’lık doluluk oranıyla 8 milyonu aşkın yolcu taşıdığını duyurdu.

Şirket, yaz sezonunun ardından devam eden talebi karşılamak amacıyla Eylül ayının ardından Ekim’de de kapasite artışına gitti. Yaz sonrası yaratılan ek kapasite bin uçuşa ulaştı. Şirketin 2022 için 10 milyon yolcu taşıma hedefini yıl tamamlanmadan aşması öngörülüyor.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki konu ile ilgili olarak, “Bu yazın en yoğun dönemini, uçuşlarımızda Avrupa genelindeki yer hizmetleri personeli eksikliği kaynaklı bir iptal gerçekleştirmeden geçirdik. Seyahat talebinin kış sezonunda da hız kesmeden süreceğini öngörüyoruz. Avrupa’dan Türkiye’ye yönelik devam eden talebi karşılamak üzere ilave uçuşlar planladık. Türkiye’nin bu yıl için 47 milyon turist hedefine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir