Son dakika: İşte detaylar! Ulaşım desteği nedir, ne kadar, nasıl alınır? Ulaşım desteği başvurusu!

18.10.2022 03:38 Son Güncelleme:

Binlerce öğrencinin gündeminde ulaşım desteği detayları yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında pek çok konuya dair açıklama yaparken ulaşım yardımının üniversite öğrencilerine verileceğini belirtti.

ULAŞIM YARDIMI NEDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ailelerinin yaşadığı şehirlerden uzak yerlerde eğitim-öğretim gören öğrencilerimize, okullarına gidiş ve dönüşleri için Ulaşım Desteği sağlayacağız. Yılda 2 defa verilecek bu destek sayesinde, yaklaşık 150 bin öğrencimizin, ailelerinin yanına onlara herhangi bir yük getirmeden gidip gelebilmesini temin etmeyi hedefliyoruz” dedi.

ULAŞIM DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarını, lisans ve 25 yaş altı olanlara, ailelerinden uzak olan öğrencilerin gidiş-dönüş biletlerini biz karşılayacağız.” dedi.

Yanık konuyla ilgili, “Tek yön 500 liraya kadar ödeme yapacağız. Yılda iki kez olacak. Her bir öğrenciye yaklaşık 2 bin lira ödemesi olacak. Ödemeler, vakıflarımız aracılığıyla öğrencilerimizin IBAN’larına yatırılacak” açıklamasında bulundu.

Uzman ve başöğretmenlik sonucu sorgulama MEBBİS, e-Devlet! Uzman, başöğretmenlik sınavı ne zaman?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir