“Servis girişleri yüzde 15 düştü”

HABERLER

Gerçek Oto Otomotiv Grup Başkanı Serkan Sucu Bloomberg HT’ye ÖTV’de yeni matrah düzenlemesini, artan yakıt fiyatlarıyla salgının otomotiv piyasasına etkilerini değerlendirdi. Sucu, yakıt fiyatları ve salgın dolayısıyla sürücülerin araçlarını daha az çıkardığını, dolayısıyla servis girişlerinde yüzde 15’e varan düşüş gözlemlediklerini söyledi.

Otomotiv sektöründe gündem ÖTV matrah dilimlerinde yapılan değişiklik oldu.

Bloomberg HT yayınına bağlanarak yapılan düzenlemeyi değerlendiren Gerçek Oto Otomotiv Grup Başkanı Serkan Sucu mevcut düzenlemeyle fırsatçı olarak nitelendirilen kesimin yok olacağını belirtti.

Düzenleme öncesi yüzde 50-80 lik dilimler arasında 54 bin TL’lik fark oluştuğunu belirten Sucu yüzde 60 ve 70 olmak üzere iki ara dilimin eklenmesiyle bu farkın bundan sonra suistimal edilemeyeceğini kaydetti.

Sucu artan yakıt fiyatlarının araç satışlarına etkisi ve trafikte gözlemlenen azalmaya da değindi. Sucu, “Satışları bir miktar düşürebilir ama satış sonrasına etkisi daha fazla. Birebir içinde olduğum için yakından takip ediyorum. Servis girişlerimizde yüzde 15’e varan düşüşler söz konusu. Müşterilerimiz yakıt pahalılığından dolayı araçlarını çok fazla dışarı çıkarmıyorlar. Biraz da virüsün yüksek yayılımının yarattığı endişeler var. Bu iki faktör bir araya geldiğinde şu an için satış sonrası üzerinde daha büyük bir etkisi olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.