Omikron, CES 2022’ye olan katılımları etkiledi

SEKTÖR HABERLERİ

Teknoloji sektörü alanında dünyanın en önemli fuarlardan biri olarak kabul edilen Tüketici Elektroniği Fuarı’na (CES) bu yıl Kovid-19’un Omikron varyantı damgasını vurdu. Sağlık endişeleri nedeniyle bu yıl Microsoft, Amazon, Meta, Tik Tok, Waymo, AT&T, Pinterest, T-Mobile, Twitter, Google ve Lenovo fuara fiziksel olarak katılmayacaklarını duyurdu

HANDE BERKTAN

İlk olarak Güney Afrika’da tespit edilen ve Delta’dan daha hızlı yayıldığı açıklanan Omikron varyantı çok geçmeden CES 2022’yi de vurdu. Dünya genelinde rekor vaka sayılarına ulaşılmasıyla birlikte, Teknoloji devi birçok şirket 5 – 8 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES’e fiziksel olarak katılmayacaklarını duyurdu.

Sağlık endişeleri nedeniyle bu yıl Microsoft, Amazon, Meta, Tik Tok, Waymo, AT&T, Pinterest, T-Mobile, Twitter, Google ve Lenovo fuara fiziksel olarak katılmayacağını duyururken, dünyanın en değerli yarı iletken çip üretici şirketi Intel’de fuara minimum personelle katılacağını açıkladı.

Las Vegas’ta düzenlenen CES, 2021’de pandemi nedeniyle sanal olarak gerçekleşmişti. Bu yıl Kovid-19’a karşı geliştirilen aşı çalışmalarının hız kazanmasıyla yeniden fiziksel olarak yapılacağı açıklanmıştı.

CES, bu sene fiziksel olarak yapılsa da pandemi öncesine benzemeyecek gibi gözüküyor. Fiziksel katılım sağlamayan şirketler CES ile ilgili tüm ürün, servis ve hizmetlerini sanal olarak resmi haber odasından sunacaklarını bildiriyor.

Diğer taraftan, gelecek yıl seri üretime geçmesi beklenen TOGG’un CES 2022’de dünya genelinde görücüye çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir