Musk, Twitter’da büyük çaplı işten çıkarma planını yalanladı

Tesla’nın patronu Elon Musk’ın Twitter çalışanlarına Çarşamba günü şirketi devralması durumunda çalışanların yüzde 75’ini işten çıkarmayı planlamadığını söylediği belirtildi.

Bloomberg’in haberine göre Musk, şirketin San Francisco’daki ofisinde yaptığı konuşmada işten çıkarmalarla ilgili önceki haberleri yalanladı.

Bununla birlikte Musk’ın şirkette bir işten çıkarma planına hâlâ sahip olduğu bildirildi.

Musk’ın Twitter’in merkezine girerken paylaştığı video da dikkat çekti. Videoda, Musk’ın şirketin merkezine girerken elinde bir mutfak lavabosu taşıdığı görüldü.

Musk, videoyla ilgili paylaşımda, “Twitter’in ana merkezine girerken–önce iyi düşün” ifadelerini kullandı. Musk, aynı şekilde Twitter profilini “Baş amir” (Chief twit) olarak değiştirdi.

Anlaşmanın Cuma günü tamamlanması bekleniyor

44 milyar dolarlık Twitter şirketini satın alma işlemlerinin de Cuma günü tamamlanacağı kaydediliyor.

Daha önce Twitter’de yüzde 9,2’lik hisse satın alan Elon Musk, 14 Nisan’da SEC’e yaptığı bildirimde, Twitter’in tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu. Twitter’den 25 Nisan’da yapılan açıklamada da şirketin Musk’a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirilmişti.

Musk, 13 Mayıs’ta sosyal medya şirketi Twitter’i yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuş, gerekçe olarak da “spam ve sahte hesapların, toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturmasına yönelik hesaplamaların detaylarının beklendiğini” bildirmişti.

Elon Musk, 8 Temmuz’da ise birden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek Twitter’i satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirmişti. Musk’ın avukatları, SEC’e yapılan bildirimde, Twitter’in, şirketin iş performansı için önemli olan platformdaki sahte veya spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine yanıt vermediğini veya yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti.

Twitter ise anlaşmayı feshettiği için Musk’a dava açmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir