Mercedes-Benz: Bayilerimizle iş birliğimiz güçlenerek sürecek

Mercedes-Benz, otomobil satışlarının tamamen çevrimiçi platformdan gerçekleşeceğine ilişkin çıkan haberler hakkında Bloomberg HT’ye açıklama yaptı.

Şirket açıklamasında, “Geleceğin Perakendeciliği (Retail of the Future)” olarak adlandırdıkları yeni iş modeline en kısa sürede geçmek üzere hazırlıklarını tamamladıklarını ve bu kapsamda da 2022 yılı başından itibaren Türkiye’de de online satış platformunun devreye alındığını aktardı.

Bu platform ile müşterilerine online olarak araçları inceleme ve rezerve ederek kaparo ödeme olanakları sunduklarını belirten şirket, “Müşterilerimiz yine online platformumuz üzerinden aracı hangi bayiden teslim almak istediklerini seçerek teslim alma sürecini bayilerimizde tamamlamaktadır.” açıklamasında bulundu.

Dijitalleşen dünyada perakendeciliğin, mevcut ve potansiyel müşterileri için “kişisel bir temas noktası olma yolunda önemini taşımaya” ve şirket olarak satışlarının “temel direği” olmaya devam edeceğini vurgulayan Mercedes, “Önümüzdeki dönemde yeni iş modelimize ilişkin ayrıntılı kamuoyu bilgilendirmesi yapılacak ve bu doğrultuda bayilerimiz ile iş birliğimiz güçlenerek sürecektir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir