Küresel piyasalarda bilanço iyimserliği sürüyor

Wall Street endeksleri güçlü bilançoların desteğiyle iki hafta içindeki ilk aralıksız iki günlük yükselişini kaydetti.

Salı günü S&P 500 yüzde 1,14, Nasdaq 100 yüzde 0,77 artıda kapandı. ABD vadeli endekslerinde iyimserliğin sürdüğü görülüyor.

Ancak Asya’da görünüm karışık. Japon Nikkei 225 yükselirken, Hong Kong Hang Seng ve Çin CSI 300 yüzde 1’i aşan gerileme kaydetti. Asya’daki düşüşlerde Alibaba Group Holding Ltd. ve Tencent Holdings Ltd.’nin dahil olduğu teknoloji hisselerinde yaşanan kayıplar etkili oldu.

ABD’de açıklanacak konut başlangıçları verisi ve Fed’in Bej Kitap raporu öncesi ABD tahvil getirileri yüksek seviyelerini koruyor. ABD 10 yıllık tahvil getirisi yüzde 4,03’e ulaştı.

Bloomberg Dolar Endeksi 1.340 seviyesinde yatay seyrederken, sterlin çok sayıda G-10 para birimine karşı değer kazandı. Japon yetkililer piyasa hareketlerini yakından izlemeye devam ettikleri mesajını vermeyi sürdürürken, dolar/yen 149 seviyesine yakın seyrediyor.

İlgili haberler

  • BofA’nın anketinde dip beklentisi
  • Citi: ABD hisseleri resesyonu fiyatlıyor
  • Kashkari: Faiz artırımlarını durdurmaya hazır değilim

Netflix’in geri dönüşü

Netflix üçüncü çeyrekte 2,41 milyon yeni abone sağlarken, faaliyet gösterdiği tüm bölgelerde abone sayısını artırdı ve Wall Street tahminlerini geride bıraktı. Başta Stranger Things olmak üzere üçüncü çeyrekte yayına giren yeni yapımlar Netflix’in abone sayısının tahminleri aşmasında etkili oldu.

Netflix dördüncü çeyrekte de 4,5 milyon yeni abone beklediğini açıkladı. Şirketin açıkladığı güçlü rakamlar, bu yılın genelinde satış baskısı altında kalan teknoloji hisselerini yukarı çekti.

Netflix’in hisseleri vadeli işlemlerde yüzde 16’ya kadar yükseliş kaydetti ve 278,94 dolara çıktı. Diğer online dizi ve film şirketleri Roku Inc. ve Walt Disney Co. da yükseldi. Ancak Netflix hissesi yıl başından bu yana bakıldığında salı kapanışına göre yüzde 60 ekside seyretmeye devam ediyor. Dolardaki yükselişten olumsuz etkilenen şirket bu yılın ilk yarısında 1,2 milyon abone kaybetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir