Kılıçdaroğlu: Bizim taşla sopayla işimiz yok

Kılıçdaroğlu: Bizim taşla sopayla işimiz yok

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarına Bolu’da devam etti. Ekrem İmamoğlu’nun mitingindeki taşlı saldırıya yönelik bir kez daha konuşan Kılıçdaroğlu, “Bizim taşla sopayla işimiz yok. Yiğit, namuslu insanlar bunu yapmaz.” dedi.

Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr‘de…

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu’da düzenlenen mitinge katıldı. 

“Devlet istediğiniz gibi, arzu ettiğiniz gibi yönetilmez” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Devleti bilmesi, tanıması lazım. Vatandaştan toplanan her kuruşun hesabının verilmesi lazım. Devletin dini adalettir. Hep birlikte adaleti de devletimizi de saygın kılmak için çalışacağız. Birileri yer birileri bakarsa, birileri kendi saraylarında güller gibi geçinirken bizim evlatlarımız işsiz, nerede iş bulurum arayışına girdiyse sorunumuz var demektir. Bu sorunu beraber çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

“Herkesin kimliğine, inancına, yaşam tarzına saygı duyacağım. 86 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Ayrımcılık bizim kitabımızda yoktur. Herkesi kucaklayacağız. Bu ülkeye adaleti getireceğiz. Bir kadın açsa, şiddete uğruyorsa, bir yerde işsizlik varsa adaletsizlik var demektir.  Açık ve net söylüyorum: Bizim milliyetçiliğimizi sorgulayacak kişi daha anasından doğmadı! Altı okumuzdan biri milliyetçilik.

MİTİNGDE TAŞLI SALDIRI

“Taşla sopayla işimiz yok, o korkakların işidir. Herkesin düşüncesine saygı duymak Bay Kemal’in görevidir. 85 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım. Herkesin yaşam tarzına saygı duyacağım. Herkesi kucaklayacağız. ORMAN İŞÇİLERİNE SİGORTA VAADİ

“Türkiye’nin en fakir kesimidir. Üretirler, çalışırlar ama sigortalı kabul edilmezler. Değiştireceğim. Köylerde, ormanlarda kim alınteri döküyorsa kadınların tamamı ve gençlerin sosyal güvenlik primini devlet ödeyecek. Orman işçileri de sigortalı olacak.

Suriye’de 34 askerimiz şehit edildi koşa koşa Putin’in ayağına gittiler. Gittiler kapısında bekledi. Putin açtı kronometreyi, nasıl beklettiğini dünyaya gösterdi. Bu mudur milliyetçilik? 85 milyona sözüm var, hiçbir vatandaşımın yüzünü yere eğdirmeyeceğim. Bizim iki kırmızı çizgimiz var; bayrak ve vatan. Süleyman Şah Türbesi’ndeki bayrağımızı kim indirdi, topraklarımızdan kim kaçırdı? Siz kim milliyetçilik kim? Bay Kemal Cumhurbaşkanı olunca Süleyman Şah Türbesi kendi topraklarımıza gidecek ve Türk bayrağı çekilecek. Trump ‘Senin malvarlığını araştırırım’ diyor. Tık yok. Aynı sözü Bay Kemal’e söylese ‘Araştırmazsanız namertsiniz’ derdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir