JPMorgan Berlin’de dijital banka kuracak

JPMorgan Chase & Co’nun, ikinci uluslararası tüketici bölgesi olan Almanya’da bir dijital banka kurmayı planladığı belirtilirken bu hamlenin en büyük ABD bankasının Avrupa’da daha da genişlemesi için bir sıçrama tahtası oluşturacağı değerlendiriliyor.

Bloomberg’e konuşan bilgi sahibi kaynaklara göre, lansman gelecek yılın sonlarında veya 2025’in başlarında yapılacak ve firma bundan sonra diğer AB ülkelerini hedefleyecek.

Kaynaklar JPMorgan’ın, çalışmaların bir parçası olarak Berlin’de işe alımlara başladığını ve Almanya’nın başkentinin AB tüketici operasyonları için bir üs olmasını amaçladığını kaydettiler.

New York merkezli banka 2021’in sonlarında İngiltere’de yalnızca dijital olarak bireysel bankacılık alanında hizmet veren ve çek hesapları sunan bir hamleyle ilk kez ABD sınırları dışında bir tüketici grubunu hedeflemişti.

JPMorgan’ın bu yıl en kısa sürede kurulan platforma kredi kartlarını ve bireysel kredileri getirmeyi planladığı belirtiliyor.

Şirket rakipleri Citigroup ve HSBC Holdings Plc’nin geçtiğimiz on yıllarda denizaşırı ülkelere açılırken kullandıkları maliyetli, şube ağırlıklı yaklaşımdan uzun süre kaçınmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir