İstanbul Tahkim Haftası 10-14 Ekim tarihlerinde EDAC ev sahipliğinde yapılacak

Enerji Uyuşmazlıkları Tahkim Merkezi (EDAC) 10-14 Ekim tarihleri arasında Sait Halim Paşa Yalısı’nda ISTAW 2022’ye ev sahipliği yapacak.

Enerji sektörü bazlı ve kendi tahkim kurallarına sahip ilk ve tek uluslararası tahkim merkezi olan Enerji Uyuşmazlıkları Tahkim Merkezi’nin (EDAC) ISTAW 2022 organizasyon komitesinde tahkimin değerli isimlerinden EDAC Başkanı Süleyman Bosça, EDAC Danışmanı Ayşe Yazır, EDAC Genel Sekreteri Berceste Elif Duranay, EDAC Genel Sekreter Yardımcılar Tuğçe Ergüden ve Ece Dayıoğlu bulunuyor.

Ticari tahkimin yanı sıra enerji, inşaat ve yatırım tahkimi alanlarındaki sıcak konuların tartışılacağı ISTAW 2022, farklı hukuk sistemlerinden gelen panelistlere ve katılımcılara kapılarını açacak.

ISTAW 2022’nin panelleri, dinamik bir format izleyecek ve uluslararası tahkimin geleceğine ilişkin açık bir tartışma forumunu teşvik ederken yeni tahkim tekniklerine ışık tutacak, gelişmelere ve gelişen yorumlara ve görüşlere odaklanacak, yeni sanal gerçeklikte uluslararası tahkim için en iyi uygulamaları tartışacak.

Son küresel konjonktürler ışığında, güncel ve pratik konuların da ele alınacağı panellerde, enerji geçişi ve Enerji Şartı Antlaşması’nın getirdiği yenilikler ve çatışmalar da değerlendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir