İstanbul SİLİVRİ Seçim Sonuçları Açıklandı – 28 Mayıs 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı İstanbul SİLİVRİ Seçim Sonucu ve Oy Sonuçları

İstanbul SİLİVRİ Seçim Sonuçları Açıklandı - 28 Mayıs 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı İstanbul SİLİVRİ Seçim Sonucu ve Oy Sonuçları

2023 İstanbul SİLİVRİ seçim sonuçları son dakika NTV Haber’de! İstanbul SİLİVRİ seçim sonuçları canlı izle! Seçim 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı İstanbul SİLİVRİ seçim sonucunu kim kazandı? İstanbul SİLİVRİ oy sonuçları son durum nedir? Hangi aday önde öğren! Hangi aday önde öğren! 28 Mayıs 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı İstanbul SİLİVRİ seçim sonucu haberin detayında…

28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı İstanbul SİLİVRİ seçim sonuçları son dakika açıklanıyor.. İstanbul SİLİVRİ oy sonuçlarında son durum nedir? İstanbul SİLİVRİ Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunu kim kazandı? Açılan sandık oranı nedir? Ne kadar oy kullanıldı? Geçerli oy, toplam seçmen ve katılım oranı ne kadar? İstanbul SİLİVRİ Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları dakika dakika, secim.ntv.com.tr sayfasından anlık olarak takip edilebilecek.

Öte yandan NTV sosyal medya hesaplarından İstanbul SİLİVRİ YSK seçim sonuçları anlık ve dakika dakika paylaşılacak.

İstanbul Silivri Seçim Sonuçları

Recep Tayyip Erdoğan: %41.72 Kemal Kılıçdaroğlu: %58.28

İstanbul SİLİVRİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARINI ANLIK VE CANLI NASIL TAKİP EDERİM?

14 Mayıs 2023 1. Tur Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunda nihai sonuca ulaşılmaması nedeniyle bir kez daha Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı’nı belirlemek için sandık başına giden seçmenler, Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayların (Recep Tayyip Erdoğan – Kemal Kılıçdaroğlu) oy oranında son durumu araştırıyor. 2. Tur 2023 İstanbul SİLİVRİ seçim sonucu bu sayfadan canlı izle, hangi adayın önde olduğunu dakika dakika öğren!

İstanbul SİLİVRİ Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları dakika dakika, canlı seçim haritası, 2023 seçimlerine ilişkin son dakika gelişmeleri ve iki adayın dakika dakika oy sonuçları secim.ntv.com.tr sayfasından anlık olarak takip edilebilecek. İşte cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair en çok merak edilen soruların yanıtları ve canlı seçim sonuçları…

İstanbul ilçe ilçe seçim sonuçları:

ADALAR Seçim Sonuçları ARNAVUTKÖY Seçim Sonuçları ATAŞEHİR Seçim Sonuçları AVCILAR Seçim Sonuçları BAĞCILAR Seçim Sonuçları BAHÇELİEVLER Seçim Sonuçları BAKIRKÖY Seçim Sonuçları BAŞAKŞEHİR Seçim Sonuçları BAYRAMPAŞA Seçim Sonuçları BEŞİKTAŞ Seçim Sonuçları BEYKOZ Seçim Sonuçları BEYLİKDÜZÜ Seçim Sonuçları BEYOĞLU Seçim Sonuçları BÜYÜKÇEKMECE Seçim Sonuçları ÇATALCA Seçim Sonuçları ÇEKMEKÖY Seçim Sonuçları ESENLER Seçim Sonuçları ESENYURT Seçim Sonuçları EYÜPSULTAN Seçim Sonuçları FATİH Seçim Sonuçları GAZİOSMANPAŞA Seçim Sonuçları GÜNGÖREN Seçim Sonuçları KADIKÖY Seçim Sonuçları KAĞITHANE Seçim Sonuçları KARTAL Seçim Sonuçları KÜÇÜKÇEKMECE Seçim Sonuçları MALTEPE Seçim Sonuçları PENDİK Seçim Sonuçları SANCAKTEPE Seçim Sonuçları SARIYER Seçim Sonuçları SİLİVRİ Seçim Sonuçları SULTANBEYLİ Seçim Sonuçları SULTANGAZİ Seçim Sonuçları ŞİLE Seçim Sonuçları ŞİŞLİ Seçim Sonuçları TUZLA Seçim Sonuçları ÜMRANİYE Seçim Sonuçları ÜSKÜDAR Seçim Sonuçları ZEYTİNBURNU Seçim Sonuçları

1.TUR 2023 TÜRKİYE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan ve Muharrem İnce adayları arasında gerçekleştirilmişti. 1. Tur Türkiye Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları:

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: %49.52

KEMAL KILIÇDAROĞLU: %44.88

SİNAN OĞAN: %5.17

MUHARREM İNCE: %0.43

28 MAYIS 2023 TÜRKİYE 2. TUR CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLARI

blank

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanlığı için mücadele edecek.

YAYIN YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK VE SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tüm yurtta oy verme işlemi 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Oy verme işlemlerinin tamamlanması ardından sayım süreci başlayacak. Saat 18.00 ile 21.00 arasında ise YSK tarafından seçime ilişkin verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek. Saat 21.00’den sonra ise bütün yayınlar serbest olacak, YSK bu saati daha erkene alabilecek.

2.TURDA 50+1 ŞARTI VAR MI?

YSK tarafından açıklanan verilere göre, seçimin ikinci turuna, ilk oylamada en çok oy almış bulunan iki aday katılır ve geçerli oyların çoğunluğunu alan aday Cumhurbaşkanı seçilmiş olur.

Buna göre; Seçimin ikinci turunda 50+1 şartı aranmayacak ve en çok oyu alan aday 13. Cumhurbaşkanı seçilecek.

KESİN SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Takvime göre, 1 Haziran’da İl seçim kurulu kararlarına ve il birleştirme tutanaklarına karşı yapılan itirazlar YSK tarafından karara bağlanacak. YSK tarafından kesin seçim sonuçları Resmi Gazete ile radyo ve televizyonda ilan edilmek üzere ilgili mercilere gönderilecek.

CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKI’NI OLUŞTURAN PARTİLER

AK Parti, MHP, BBP ve Yeniden Refah Partisi, “Cumhur İttifakı” adıyla seçime katıldı.  Cumhur İttifakı, Cumhurbaşlanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyor. 

“Millet İttifakı”nı, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) ile Demokrat Parti oluşturdu. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ise Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir