Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Önceliğimiz güvenilir bir program oluşturmak

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Önceliğimiz güvenilir bir program oluşturmak

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından, yeni dönemde uygulanacak ekonomi politikasına ilişkin bir mesaj yayımladı. Paylaşımında “Kurala dayalı politika” vurgusu yapan Şimşek, ”Öngörülebilirliği artırmak için kurala dayalı politika taahhüdümüzü teyit ediyoruz. Önceliğimiz güvenilir bir program oluşturmak.” ifadesine yer verdi.

Yeni kabine üyeleri TBMM Genel Kurulu’nda ant içti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yemin töreni sonrası Twitter hesabından İngilizce paylaşım yaptı.

Beş yıllık aranın ardından Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin etme onurunu ve ayrıcalığını yaşadığını bildiren Şimşek, bu sıfatla halka hizmet etme sorumluluğunu, kendisine tevdi ettiğinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a müteşekkir olduğunu vurguladı.

Şimşek, daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye’yi oluşturmak için yol gösterici ilkelerin şeffaflık, istikrarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacağının altını çizerek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Yerel ve küresel zorluklar arasında yol alırken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü teyit ediyoruz. Kısa yollar veya hızlı düzeltmeler olmasa da, deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır.”

“HÜKÜMETİMİZİN ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİ HİÇBİR SORUN YOK”

Bakan Şimşek, Twitter hesabından, vatandaşlara da seslendi. Bugün TBMM Genel Kurulu’nda yemin ederek, göreve başladığını bildiren Şimşek, hükümetin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun olmadığını vurguladı. Şimşek, plan ve program dahilinde, belirlenen ilkeler çerçevesinde emin adımlarla çıkılan bu yolda hedeflere herkesin desteğini alarak ulaşacaklarının altını çizerek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Biraz sabır ve zamana ihtiyacımız var. Bu çerçevede sevgili vatandaşlarımızdan özellikle bir istirhamım var, uygulama ve politikalarımıza ilişkin lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz. Saygılarımla.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir