Hayat sigortasında prim üretimi yüzde 67,7 arttı

Hayat sigortalarında hem prim üretimi hem de poliçe sayısında artış yaşandı. Hayat sigortalarında police sayısı 6 milyon 466 bin oldu. Bloomberg HT’de yayınlanan Sigota Gündemi’nde geçen yıl ilk altı ayda 4 milyon 717 bin olan hayat sigortası police sayısının bu yılın aynı döneminde 6 milyonu aştığı belirtildi. Hayat sigortalarında altı aylık police sayısı 6 milyon 466 bin olurken hayat sigortalarında prim üretimi de ilk dokuz ayda 67,7 arttı.

Yaşanan artışın şirketlerin grup hayat sigortalarının primlerindeki güncellemelerden kaynaklandığı, bunun da prim hacimlerini yukarıya çektiği belirtiliyor.

Konut başta olmak üzere kredilerdeki hayat sigortalarındaki canlılık da bu yıl hayat sigortalarının yukarı çıkmasında etkili oldu.

Acentelere eğitim

Türkiye Sigorta Birliği ve TOBB SAİK, sigorta acentelerinin gelişimine yönelik önemli bir iş birliğine imza attı. Acenteleri geleceğe hazırlamayı amaçlayan ve 24 Ekim 2022 -3 Şubat 20223 tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimlerde, etkin bir acente profili oluşturulmasına ve ‘daha iyi müşteri hizmeti’ konularına odaklanılacak.

Allianz Türkiye, bu yıl itibarıyla üçüncü entegre raporunu yayımladı. Bağımsız dış denetim de geçirilen entegre raporda; Allianz Türkiye’nin, bütünsel değer yaratmak üzere ekosisteminin dönüşümüne katkı sağlamaya başladığı sürdürülebilirlik yolculuğunun detayları paylaşılıyor.

“Sigortalı kredi daha avantajlı”

Garanti BBVA Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, sigortalı kredinin her zaman daha avantajlı olduğunu belirterek, “Sigortalı seçenek yüzde 100 daha avantajlıdır. Bunu bu kadar iddialı söylüyorum. Çünkü bankalar sigortalı krediyi, sigortasıza göre ciddi teşvik ediyor” dedi.

AgeSA, Türkiye’nin farklı illerindeki AgeSA Direkt Satış Kanalı bölge ve şubelerinde görevlendirmek üzere yıl sonuna kadar ek 300 kişiye istihdam sağlayacağını açıkladı. Şirket, 2024 yılı sonuna kadar toplamda 1000 kişilik birikim güvence danışmanı kadrosu olmasını hedefliyor.

Yönetim kurullarında kadının adı yok

IGI ve EamesGroup’unDiveIn Festival için hazırladığı anketin sonuçlarına göre, çocuk bakımı sorumlulukları ve menopoz, kadınları sigortacılıkta yönetim kurulu ve yönetici rollerinden alıkoymaya devam ediyor.

AllianzGroup’un dijital yatırım birimi Allianz X, otomotiv ve gayrimenkul sektöründeki karmaşık hasarların yönetimine yönelik hizmet sağlayıcı InnovationGroup’u satın alacağını duyurdu.

Kar amacı gütmeyen CDP’nin yaptığı açıklamaya göre, dünyadaki her beş şehirden dördü sıcak hava dalgaları, sel ve kuraklık gibi önemli iklim tehlikeleriyle karşı karşıya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir