Hastaneye yatışları azaltan Pfizer hapı hafif belirtileri durduramadı

HABERLER

Yeni bir çalışmaya göre Pfizer Inc.’in Kovid-19’a karşı geliştirdiği deneysel hap hastaların hastaneye kaldırılmasına karşı yüksek düzeyde, ılımlı semptomların önlenmesi konusunda daha az etkili.

Yeni bir çalışmaya göre Pfizer Inc.’in Kovid-19’a karşı geliştirdiği deneysel hap hastaların hastaneye kaldırılmasına karşı yüksek düzeyde, ılımlı semptomların önlenmesi konusunda daha az etkili.

Pfizer salı günü iki çalışmanın sonuçlarına yönelik bulguları açıkladı. Bir çalışmada, Paxlovid standart Kovid-19 komplikasyonları geliştirme riski taşıyan 673 yetişkinde, bildirilen semptomları azaltma yönündeki birincil hedefini karşılayamadı. Ancak ilaç, grupta hastaneye yatışları %70 oranında azaltma eğilimi gösterdi.

Diğer çalışmada, tedavi, semptomların ortaya çıkmasından sonraki 3 gün içinde kullanıldığında, yüksek riskli aşılanmamış kişilerde hastaneye yatışları önlemede %89 etkili olmaya devam etti. Bu, Pfizer’in daha az sayıda hastadan elde edilen sonuçlara ilişkin daha önceki analizini doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.