Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 1 Şubat 2023 güncel altın kuru fiyatları

Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 1 Şubat 2023 güncel altın kuru fiyatları

Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 1 Şubat 2023 güncel çeyrek altın, ons altın ve gram altın fiyatları…

Çeyrek altın fiyatlarında son durum…

Altın fiyatları dar aralıkta seyrederken, yatırımcılar Fed’in faiz kararı öncesinde önemli fiyat hareketlerinden kaçındı. Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1.927 dolar seviyesinde işlem görüyor. İç piyasada gram altın 1.165 lira, çeyrek altın 1.920 lira, cumhuriyet altını 7 bin 899 liradan satılıyor. Piyasalar bugün ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararını takip edecek. ABD’de işgücü maliyetlerinin son çeyrekte beklenenden daha yavaş arttığını gösteren verilerin ardından Fed’in faiz artırımlarının sonuna işaret edebileceği beklentileri kuvvetlendi. Faiz kararı sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell basın toplantısı düzenleyecek. Yatırımcılar Fed’in politika faizini 25 baz puan artırarak yüzde 4,5-yüzde 4,75 aralığına yükselteceğini ve faiz artırımlarının hızını yavaşlatacağını fiyatlıyor. Powell’ın basın toplantısında gerçekleştireceği açıklamalara odaklanacak olan yatırımcılar, Powell’ın yakın gelecekte faizlerdeki artışın sonlandırılacağı yönünde ipucu verip vermeyeceğini ve bu yılın ikinci yarısından itibaren fiyatlanan faiz indirimlerine aksi yönde bir açıklama yapıp yapmayacağını izleyecek.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır. ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR? Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır. KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR? Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir