Google binlerce çalışanını işten çıkarıyor: Listede masörler de var

Google binlerce çalışanını işten çıkarıyor: Listede masörler de var

Teknoloji şirketlerinde işten çıkarma dalgası sürüyor. Binlerce çalışanını işten çıkaracağını açıklayan Google, ofislerindeki tüm lüks hizmetleri birer birer sonlandırma kararı aldı. Şirketin bu kapsamda 27 masörün görevine son verdiği belirtildi.

blank
Teknoloji sektöründe işten çıkarma dalgası büyüyor.  Birçok teknoloji şirketi binlerce çalışanının sözleşmesini feshederken Google da bunların arasına katıldı.
blank
Google’ın işten çıkarmayı plandığı listede sadece teknoloji çalışanları yok. Bay Area’daki kampüste görev yapan 27 terapist ve masaj uzmanının da işine son verildi.
blank
Standart kurumsal çalışma sisteminin dışında bir ortam sunan Google’ın sadece ABD’de değil diğer birçok ülkedeki ofislerinde de bu lüksleri bitirmesi bekleniyor.
blank
Olimpik yüzme havuzları, ses geçirmez uyku kapsülleri gibi avantajların da kaldırılıp kaldırılmayacağı henüz bilinmiyor.
blank
Öte yandan teknoloji şirketlerinde işten çıkarma dalgası sürüyor. 
Yükselen enflasyon ve olası resesyon teknoloji sektöründe endişelere neden olurken, özellikle ABD’de birçok teknoloji şirketi geçen yıl binlerce kişiyi işten çıkarma ya da yeni işe alımlara ara verme kararı almaya başlamıştı.
blank
Bu şirketler arasında Microsoft, Meta ve Amazon gibi teknoloji sektörünün önde gelen firmalarının bulunması dikkati çekmişti.
blank
Geçtiğimiz haftalarda Microsoft, dünya genelinde yaklaşık bin kişiyi işten çıkardığını duyurmuştu. Şirketin hisseleri geçen yıl yüzde 30 oranında düşmüştü.
blank
Snapchat ve Apple gibi diğer teknoloji şirketleri de işçi politikalarını gözden geçireceğini duyurmuştu.
blank
Son olarak ABD’li bulut tabanlı yazılım şirketi Salesforce, iş gücünü yüzde 10 azaltma kararı aldığını duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir