Erdoğan’dan memurlara mesaj: “Müsterih olsunlar”

09.05.2023 20:24 Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu işçilerine refah payı dahil yüzde 45 zam yapıldığını açıkladı. Memurlar için de ayrı bir parantez açtı. “Müsterih olsunlar” dedi. Memur ve emekli zammı için gözler temmuz ayına çevrildi. Peki memurların talepleri neler?

Memur-Sen Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamada, memurlar ile işçiler arasındaki makasın yılbaşı itibariyle açıldığı, kurumlarda çalışma barışının bozulduğu, kamu personeli arasında memnuniyetsizlik ve güvenin de sarsıldığı savunuldu.

Telafi olarak ise, temmuz ayı beklenmeden seyyanen zam için gerekli düzenlemenin yapılması gerektiği belirtildi. “Memur-Sen olarak, çalışma barışını bozan bu ücret adaletsizliğinin bir an önce düzeltilmesini tekraren yineliyoruz. Aksi durumun telafisi güç sonuçlara neden olacağı açıktır” denildi. Yazılı açıklamada, enflasyon tazminatının da tercih değil şart olduğu vurgulandı.

Yaklaşık 3,5 milyon memur ile 2,5 milyon memur emeklisinin maaşlarına yapılacak zam oranının belirleneceği 2024-2025 yıllarını kapsayan 7. dönem toplu sözleşme görüşmeleri ise 1 Ağustos itibarıyla başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir