Erdoğan: Yıl sonuna kadar 1 milyon genç istihdamı hedefliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İdeolojik saplantılar veya başka sebeplerle kız çocuklarımız ile okulları arasına yeni duvarların örülmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz.” dedi.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Hangi yaşta olursa olsun bu ülkenin evlatlarının, dinini, diyanetini, kültürünü öğrenmesinin engellenmesine rıza göstermeyiz.

Açacağımız uluslararası mesleki ve teknik Anadolu liseleriyle hem kendi evlatlarımıza hem de gönül coğrafyamızdan gençlere eğitim imkanı sağlayacağız.”

Erdoğan, yıl sonuna kadar 1 milyon genci mesleki eğitim merkezlerine dahil ederek istihdamlarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl hedeflenen 1 milyar liralık üretim kapasitesinin üzerine çıkılarak meslek liseleri açısından tarihi bir rekor kırdık.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Devletimizin mesleki eğitim alanında yürüttüğü, maddi bakımdan yük aldığı projelerde özel sektörümüzün de elini taşın altına koyması şarttır.” diye konuştu.

Erdoğan mesleki eğitim gören tüm öğrencilerimizin okurken en az asgari ücret kadar gelir elde edebilmelerini sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.