Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihi 2023! Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman, hangi tarihlerde yatacak?

08.06.2023 11:25 Son Güncelleme:

Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2023, sorusunun yanıtı merak edilirken bayram öncesinde yatacağı açıklandı. Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihi, bu nedenle gündemde yer alıyor. Milyonlarca SSK, Bağkur ve emekli sandığı emeklileri, Kurban Bayramı ikramiyelerini bayram öncesi hesaplarından çekecekler. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere ikramiye olarak 2.000 TL yatırıldı. Bu Kurban Bayramı’nda yeni bir karar alınmaması durumunda bayram ikramiyeleri 2.000 lira olarak hesaplara yatırılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN İKRAMİYE AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca ödenecek olan bayram ikramiyesi ödeme tarihi 2023 Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. 6 Haziran Kabine Toplantısı sonrası gündeme yönelik değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emeklilerimizin maaşlarını ve ikramiyelerini kurban bayramı öncesinde ödeyeceğiz.” dedi.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da normal aylık takviminden önce erken ödeme yapılacağı düşünülüyor. SSK kapsamında gelir ve aylık alanların Haziran dönemi gelir/aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17 Haziran ile 21 Haziran tarihleri arasında 5 gün içinde ödenmesi planlanıyor. Emekli aylık ve ikramiye ödemelerine ilişkin takvimi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı açıklayacak.

EMEKLİ MAAŞI ÖDEME TARİHLERİ

SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur bayram ikramiyesi ödemeleri ayrı tarihlerde gerçekleşiyor.

Normal şartlarda emekli maaşları tahsis numarasının son hanesine göre yatırılmaktadır. SSK emeklilerinde ödeme takvimi şu şekilde;

Son rakamı 9 olanlar her ayın 17’sinde,

7 olanlar 18’inde,

5 olanlar 19’unda,

3 olanlar 20’sinde,

1 olanlar ayın 21’inde,

8 olanlar 22’sinde,

6 olanlar 23’ünde,

4 olanlar 24’ünde,

2 olanlar 25’inde

0 olanlar ise her ayın 26’sında maaş ödemelerini alırlar.

Bağ-Kur’dan emekli olanlar ise tahsis numarası son rakamı 9,7,5 olanlar her ayın 25’inde, 3,1 olanlar 26’sında, 8,6,4 olanlar ayın 27’sinde, 2 ve 0 olanlar 28’inde ödemelerini almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir