Elon Musk duyurdu: Medya kuruluşları Twitter’da haber başına ücret alabilecek

Elon Musk duyurdu: Medya kuruluşları Twitter’da haber başına ücret alabilecek

Milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter’daki gelirlerini artırmak için yenilikler getirmeye devam ediyor. Son olarak Musk, haber sitelerinin kullanıcılardan haber başına para kazanmalarını sağlayacak bir özelliğin gelecek ay kullanıma sunulacağını duyurdu. 51 yaşındaki girişimci yeni özelliğin hem medya yayıncıları, hem de halk için bir “kazan-kazan” durumu oluşturacağını belirtti.

blank
Twitter CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformunun, haber sitelerinin kullanıcılardan tek bir tıklamayla makale bazında ücret almasına izin vereceğini ve bunun hem kamu hem de özel yayıncıları için iyi bir kazanç olacağını duyurdu.
blank
Milyarder iş insanı, Twitter hesabından gelecek  Mayıs ayında kullanıma sunulacak olan özelliğin, “aylık abonelik için kayıt olmayan kullanıcıların ara sıra bir makale okumak istediklerinde haber başına daha yüksek bir ücret ödemelerini” sağlayacağını açıkladı.
blank
Musk şu ifadeleri kullandı:
“Önümüzdeki ay kullanıma sunulacak olan bu özellik, medya yayıncılarının kullanıcılardan tek tıklamayla makale başına ücret almasına olanak tanıyacak. Yani, aylık abonelik için kaydolmayan kullanıcıların ara sıra bir makale okumak istediklerinde makale başına daha yüksek bir fiyat ödemelerini sağlayacak. Bu hem medya kuruluşları hem de halk için büyük bir kazan-kazan durumu olacak.”
blank
Musk, Twitter’ın ilk yıldan sonra içerik aboneliklerinde yüzde 10’luk bir kesinti yapacağını açıklamış, şirketin ilk 12 ay kesinti yapmayacağını belirtmişti. Bu abonelikler, uzun biçimli metinleri ve saatlerce süren videoları içerecek.
blank
Diğer taraftan, Musk Ekim ayında sosyal medya firmasını satın aldığından beri, Twitter’ın geçen yıl reklam gelirinde düşüş gördükten sonra sosyal medya platformunun gelirini artırmak için çeşitli değişiklikler yaptı.
blank
Musk bu kapsamda, Twitter’da çalışan sayısını 7 bin 500 kişiden yaklaşık bin 500 kişiye düşürdü.
blank
blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir