Elon Musk ‘dünyanın en zengin insanı’ unvanını geri aldı

Elon Musk 'dünyanın en zengin insanı' unvanını geri aldı

Tesla hisselerinde yaşanan düşüşün ardından ‘dünyanın en zengin insanı’ unvanını Louis Vuitton’un patronu Bernard Arnault’a kaptıran Musk yeniden tahtına oturdu.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, ‘dünyanın en zengin kişisi’ unvanını yeniden kazandı. Bloomberg’in haberine göre, Tesla hisselerinde bu sene yaşanan yaklaşık yüzde 70’lik artışla Musk’ın serveti de arttı.

TESLA HİSSELERİ UÇTU Yatırımcıların ekonomide güçlenme işaretleri ve faiz artışlarında yavaşlama gibi etkilerle riskli hisseleri tercih etmesiyle Tesla hisseleri 6 Ocak’ta gördüğü gün içi en düşük seviyeden bu yana yaklaşık yüzde 100 artış kaydetti. Bazı Tesla modellerindeki indirimlerin talebi artırması da şirketi destekledi.

Tesla hisseleri New York’ta yüzde 5,5 artışla 207,63 dolara yükseldi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Musk’ın serveti de 187,1 milyar dolara ulaştı ve böylece dünyanın en büyük lüks markalar grubu LVMH’nin sahibi 73 yaşındaki Fransız Arnault’u tahtından ederek dünyanın en zengin kişisi unvanına kavuştu. Arnault’un servetinin 185,3 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

200 MİLYAR DOLARLIK SERVETİNİ KAYBEDEN İLK KİŞİ OLARAK TARİHE GEÇMİŞTİ 51 yaşındaki Musk’ın serveti 200 milyar dolar erimiş ve yıl başında 137 milyar dolara gerilemişti. Musk, serveti bu miktarda eriyen ilk kişi olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir