Elon Musk: Cybertruck suda gidebilecek

HANDE BERKTAN

Elektrikli otomotiv devi Tesla CEO’su Elon Musk, 2023 ortasında üretimi planlanan elektrikli pickup Cybertruck’ın nehirde, gölde, hatta dalgalı olmayan denizde gidebileceğini duyurdu.

Musk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cybertruck’ın tekne görevi görecek kadar su geçirmez olacağını belirtti.

Musk’ın su geçirmezlik işlevinin arkasındaki mantık, Cybertruck’ın bir SpaceX’in Boca Chica, Teksas’taki tesisi olan Starbase’den kanalı geçmeyi gerektiren South PadreAdası’na seyahat edebilmesi gerektiği.

Tesla, Cybertruck’ı ilk olarak Kasım 2019’da tanıttı. Tüketiciler Cybertruck’a karışık bir tepki gösterdi, bazıları onu bir zafer olarak selamlarken, diğerleri boyutu ve tasarımını oldukça eleştirdi. En sert eleştiri bile binlerce insanın kamyon için 100 bin dolarlık ön sipariş ücretini düşürmesini engelleyemedi.

O sırada Musk, üretimin 2021’in sonlarında başlayacağını söylemişti. Üç motorlu bir AWD versiyonunun 2022’nin sonlarında üretime girmesi bekleniyordu. Henüz hiçbiri üretilmedi. Prototipler 2019’dan beri halka açık görülse de, ayrıntılar yetersiz ve üretim defalarca ertelendi. Musk, Temmuz ayında Tesla’nın ikinci çeyrek kazançları sırasında Cybertruck’ın 2023’ün ortalarında üretime geçeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir