Elon Musk 2 haftaya kadar Twitter’ın sahibi oluyor

Delaware yargıcı Kathaleen McCormick, Twitter’ın Elon Musk’a karşı açtığı davaya ara vererek milyardere anlaşmayı tamamlaması için 28 Ekim’e kadar süre verdi.

Elon Musk’ın muhtemel Twitter devralması, teklif ettiğinden altı yıl sonra, 28 Ekim’e kadar ya devralmasını kapatacak ya da onu zorlamak amacıyla süreç yargıya taşınacak.

Musk da satın almadan heyecan duyduğunu ancak kendisi ve diğer yatırımcıların sosyal medya şirketine fazla ödeme yaptığını söyledi.

Fed faiz artırımlarına ne zaman son verecek? Dikkat çeken açıklamalar peş peşe geldi

Musk, Tesla’nın üç aylık kazanç çağrısıyla ilgili soruları yanıtlarken, “Twitter durumu konusunda heyecanlıyım. Bence bu, uzun süredir zayıflamış ama inanılmaz bir potansiyele sahip bir varlık, her ne kadar açıkçası ben ve diğer yatırımcılar şu anda Twitter için fazladan ödeme yapıyor olsa da.” dedi

Sky News’e göre, bu sefer Bay Musk anlaşmayı gerçekleştirme konusunda samimi görünüyor ve hızla yaklaşan son tarih, herhangi bir gün açıklanabileceği anlamına geliyor. Herhangi bir nedenle son teslim tarihi kaçırılırsa, Kasım ayında bir davaya yol açacak.

PİYASALARDAKİ SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: CNN TÜRK FİNANS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir