Ekonomi ve siyaset gündemi – 20 Ekim 2022

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zengilan Havalimanı ile Dost Agropark Zengilan Akıllı Tarım Köyü Projesi İlk Etabı açılışlarına, Cebrayıl şehrindeki Kumlak Tren İstasyonu ile Azerbaycan-Türkiye Uluslararası Orman Eğitim Merkezi, Akıllı Fidancılık ve Dostluk Orman Kompleksi temel atma törenlerine katılacak. Erdoğan, resmi karşılama töreninin ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baş başa görüşecek ve ortak basın toplantısı düzenleyecek. Erdoğan ve Aliyev, çalışma yemeğinde bir araya gelecek.

(Zengilan/Cebrayıl)

2- Anadolu Ajansı Çevre Forumu sivil toplum örgütleri, uluslararası kuruluş temsilcileri, politikacı, akademisyen ve medya mensuplarının katılımıyla Renaissance Polat İstanbul Otel’de yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video mesajla katılacağı forumda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da konuşmacı olarak yer alacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan forumun kapanış konuşmasını gerçekleştirecek.

(İstanbul/09.00-12.30)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iş insanları ve kanaat önderleri ile sivil toplum kuruşları ve odaların temsilcileriyle buluşacak. Meydan Yeniyol’da esnafı ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu, “Gençlik Buluşması”na katılacak.

(Tokat/09.30-17.00)


EKONOMİ FİNANS

1- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenecek Türkiye-Çek Cumhuriyeti İş Forumu’na katılacak.

(Ankara/10.00)

2- TCMB, Para Politikası Kurulu toplantısında faiz kararını açıklayacak.

– TCMB, haftalık para ve banka istatistikleri ile eylül ayına ilişkin uluslararası rezervler ve Döviz likiditesini duyuracak.

(Ankara/14.00/14.30)

3- TÜİK, eylül ayı yurt dışı üretici fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- AB Liderler Zirvesi’nin ilk gün oturumları yapılacak.

(Brüksel)

2- NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, NATO Karargahı’nda bir araya gelecek, görüşmelerinin ardından basın toplantısı düzenleyecek.

(Brüksel)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir