Dydo Drinco Türkiye’ye rekabet soruşturması

HABERLER

Rekabet Kurumu, bünyesinde Cola Turka, Saka Su, Çamlıca, Link, İçim gibi markaları bulunduran Dydo Drinco Türkiye şirketinin, uyumlu eylem ve teşebbüs birliğini ihlal edip etmediğini soruşturacak.

Rekabet Kurumu, Dydo Drinco Türkiye hakkında soruşturma kararı başlattı. Kurul, DyDo Drinco Türkiye İçecek Satış ve Pazarlama AŞ’nin Rekabet Kanunu’nun ilgili maddelerini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırmayı karara bağladı.

Kurum; bünyesinde Cola Turka, Saka Su, Çamlıca, Link, İçim gibi markaları bulunduran Dydo Drinco Türkiye şirketini, 4054 sayılı kanunun 4. maddesi kapsamında rekabeti kısıtlayan teşebbüsler arası anlaşma, uyumlu eylem ve teşebbüs birliğini ihlal edip etmediğini soruşturacak.

‘Rekabeti Sınırlayıcı Anlaşma, Uyumlu Eylem ve Kararlar’ başlığıyla düzenlenen ilgili maddede, “Belirli bir mal veya hizmet piyasasında doğrudan veya dolaylı olarak rekabeti engelleme, bozma ya da kısıtlama amacını taşıyan veya bu etkiyi doğuran yahut doğurabilecek nitelikte olan teşebbüsler arası anlaşmalar, uyumlu eylemler ve teşebbüs birliklerinin bu tür karar ve eylemleri hukuka aykırı ve yasaktır” ifadeleri yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.