Deprem soruşturması: Hatay’da bir müteahhit daha tutuklandı

Deprem soruşturması: Hatay'da bir müteahhit daha tutuklandı

Kahramanmaraş merkezli depremde yıkılan binalara ilişkin soruşturma sürerken Hatay’da Erdoğan Apartmanı’nın müteahhidi Mustafa Erdoğan Keçecioğlu tutuklandı. Adana’da depremde yıkılan bazı binaları inşa eden Hasan Alpargün de kaçtığı KKTC’de yakalanmıştı.

Son dakika haberi! 

Hatay’da depremde yıkılan Erdoğan Apartmanı’nın müteahhidi Mustafa Erdoğan Keçecioğlu, gözaltına alındığı Ankara’da,

Hatay’da depremde yıkılan Kule Apartmanı’nın müteahhidi Ömer Cihan, gözaltına alındığı Antalya’da,

Depremin etkilediği Adıyaman’da yıkılan çok sayıda binanın müteahhidi olduğu belirlenen Yavuz Karakuş ve Sevilay Karakuş da İstanbul’da,

Adıyaman’ın Besni ilçesinde deprem nedeniyle yıkılan 6 binanın müteahhidi Şükrü İşitmen tutuklandı.

LEFKOŞA’DA YAKALANAN MÜTEAHHİT

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) başkenti Lefkoşa’da gözaltına alınarak Adana’ya getirilen Hasan Alpargün’ün İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Alpargün, emniyetten çıkarılması sırasında gazetecilerin, inşa ettiği binalardan bazılarının yıkılmasıyla ilgili önceki sorularına “Mukadderat.” cevabını verdiğinin hatırlatması üzerine, bu sözünü yineleyerek, “Benim ihmalim yok. Çok vicdan azabı çekiyorum. Adana’da hasarsız bina yok.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Alpargün, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince adliyeye götürüldü.

Hasan Alpargün, savcılıktaki sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

NE OLMUŞTU? Adana’da inşa ettiği bazı binaların depremde yıkılması nedeniyle “Taksirle öldürme ve yaralamaya neden olmak” suçundan hakkında arama kararı çıkarılan Hasan Alpargün’ün, kaçtığı KKTC’de yapılan çalışmalar sonucu Lefkoşa Emniyet Müdürlüğüne teslim olması sağlanmıştı. 990 bin dolar, 890 bin Euro ve 500 bin Türk Lirası’nı Türkiye’den transfer etmeye çalıştığı ve Lefkoşa Demirhan bölgesinden daire satın alma girişiminin olduğu öğrenilen Alpargün, gemiyle Mersin’e getirilerek Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir