Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tepkinizi sandıkta gösterin

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tepkinizi sandıkta gösterin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime 5 gün kala mitinglerine devam ediyor. 14 Mayıs seçimlerinin önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs’ın sıradan bir darbe olmadığını belirterek ”27 Mayıs 14 Mayıs’ın bir rövanşıdır.” dedi. Vatandaşlara çağrıda bulunarak ”Gün soğukkanlı olma günüdür.” diyen Erdoğan, ”Siyasi ikballeri uğruna sizi galeyana getirmeye çalışanlara fırsat vermeyin. Tepkinizi sandıkta gösterin.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında partisinin Aydın mitinginde konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: ”Önceki gün İstanbul’da 1 milyon 700 bin kişiyi orada kucakladık. Tarihimizin en büyük buluşmasını gerçekleştirdik. Şimdi de Aydın’ın misafiriyiz. Aydın her zamanki gibi bugün yine çok güzel. Aydın isterse sandıkları bu defa bir başka patlatır.

”GİDEMEDİĞİMİZ İLLERİMİZE 14 MAYIS’TAN SONRA TEŞEKKÜR ZİYARETİ YAPACAĞIZ”

Bu sene ramazan ayını özellikle depremzedelerimize ve deprem bölgesindeki illerimize ayırdık. Gidemediğimiz illerimize 14 Mayıs’tan sonra inşallah teşekkür ziyareti yapacağız. Bunun için önce 14 Mayıs’tan zaferle çıkmamız gerekiyor. Sandıkları patlatıyor muyuz? Birilerini de sandığa gömüyor muyuz? Önümüzde 4 gün kaldı. Pazar günü çok önemli bir karar vereceğiz. Ya terör örgütleri ile mücadele yürütenlerden ya da FETÖ’cülerle kol kola yürüyenlerden yana kullanacağız.

”AİLEMİZİ BUNLARA YEDİRMEYİZ”

Tercihimizi ya aile kurumuna sahip çıkanlardan ya da LGBT’yi başımıza musallat edenlerden yana belirleyeceğiz. Bu CHP, İYİ Parti, HDP LGBT’ci mi? İstanbul Ankara büyükşehir belediyecileri onların belediye başkanları zaten LGBT’cilerin en büyük finansörü. AK Parti’ye MHP’ye Cumhur İttifakı’na LGBT girebilir mi? Biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. Ailemizi asla bunlara yedirmeyiz. Torununu Sosyal Güvenlik Kurumu’na kaydediyor. Bunlar hırsız. Defolu bir şahsa yetki verir miyiz?

”BUNLARI GÜMBÜR GÜMBÜR SANDIĞA GÖMECEĞİZ”

Bunlar Londra tefecilerinden 300 milyar dolar alacağını söylüyor. Bunlar tefeci, esrar, eroin kaçakçısı. Bunlardan size yar olmaz. Bununla benim halkımı kandırmaya çalışıyorlar. Pazar günü bunlara dersi vermeye hazır mıyız? Bunları gümbür gümbür sandığa gömeceğiz. Bay Kemal ‘Selo’yu çıkaracağız.’ diyor. Bu ne millidir, ne yerlidir. Bu hesabı bu kardeşiniz sorabilir.

YURT DIŞINDAKİ SEÇMENLERE SESLENDİ

Bu seçimde yurt dışında rekor bir katılım sayısına ve oranına ulaştık. Bölücülerin saldırılarına rağmen özgür iradelerini sandığa yansıtan tüm kardeşlerime şükranlarıma sunuyorum.

”MENDERES’İ İDAMA GÖTÜRENLER KİMLERDİ?”

Menderes’i idama götürenler kimlerdi? O günün CHP’si. Şu andakilerin ondan farkı var mı? Aynı. Bunlar sadece masanın etrafında fırıldak çeviriyorlar. Bunlarda fırıldak, yalan çok

blank

”27 MAYIS 14 MAYIS’IN BİR RÖVANŞIDIR” 14 Mayıs 1950 Menderes’in ‘Yeter söz milletindir.’ diyerek başladığı yolculuğu 27 Mayıs darbesiyle son buldu. 27 Mayıs sıradan bir darbe asla değildir. 27 Mayıs 14 Mayıs’ın bir rövanşıdır. Pazar günü bu rövanşı alıyor muyuz? 27 Mayıs’ın senaristi CHP’dir baş aktörü de CHP’nin milli şefidir. ”BİZ HEP ANADOLU İRFANINA İNANDIK” Biz hep Anadolu irfanına inandık, Allah’ımıza dayandık. Hiçbir güce boyun eğmedik. Sandığın şerefine asla ve asla halel getirmedik. Biz kuklayı da kuklayıcıyı da çok iyi biliyoruz. Bu oyunu yine bozacağız. ”GÜN SOĞUKKANLI OLMA GÜNÜ” Bölücü örgütün giderek artan pervasızlıkları biliyorum sizi öfkelendiriyor. Gün soğukkanlı olma günüdür. ”SİZİ GALEYANA GETİRMEYE ÇALIŞANLARA FIRSAT VERMEYİN” Siyasi ikballeri uğruna sizi galeyana getirmeye çalışanlara fırsat vermeyin. ”TEPKİNİZİ SANDIKTA GÖSTERİN” 14 Mayıs’ta sandık önünüze geldiğinde tepkinizi orada gösterin. Göz göre göre sizlerin iradesini yok sayanlara cevabınızı sandıkta verin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir