Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Mayıs Türk demokrasisinin şöleni olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Mayıs Türk demokrasisinin şöleni olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin bir mesaj paylaştı. “14 Mayıs’tan yine zaferle çıkacağız.” diyen Erdoğan, toplumun tüm kesimlerinin, tüm partilere oy vermiş vatandaşların da kazanacağını belirtti. Cumhurbaşkanı, ”Siyasetin özünde var olan tatlı rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine lütfen fırsat vermeyelim.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

”YİNE ZAFERLE ÇIKACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında, “Tarihimizin en önemli seçimleri olan 14 Mayıs’tan Allah’ın izniyle yine zaferle çıkacağız. Peki, bu seçimlerde kimler kazanacak? Genciyle, yaşlısıyla, kadını ve erkeğiyle 85 milyonun her bir ferdi kazanacak.” ifadelerini kullandı. ”81 VİLAYETİMİZİN TAMAMI KAZANACAK” Doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyiyle 81 vilayetin tamamının kazanacağını belirten Erdoğan, “Türkler, Kürtler, Araplar, Sünniler, Alevilerle birlikte toplumumuzun tüm kesimleri, Türkiye’nin bütün renkleri kazanacak. Hristiyan’ıyla, Musevi’siyle, Süryani’siyle farklı inançlara mensup tüm vatandaşlarımız kazanacak.” değerlendirmesinde bulundu. AK Parti ve Cumhur İttifakı kadar CHP’ye, İYİ Parti’ye, Saadet Partisi’ne ve diğer partilere gönül veren vatandaşların da kazanacağını kaydeden Erdoğan, Türk milleti ile birlikte “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” çağrısına kulak veren Asya ve Afrika’daki yüz milyonların kazanacağını belirtti. ”TÜRK DEMOKRASİSİNİN ŞÖLENİ OLACAK” Erdoğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Ay yıldızlı al bayrağımızı görünce huzur bulan, kendini güvende hisseden soydaşlarımız kazanacak. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında Türkiye’nin başarısı için dua edenler kazanacak. Yani hangi etnik kökene, mezhebe, dünya görüşüne sahip olursa olsun tüm Türkiye kazanacak; gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimiz kazanacak, mazlum ve mağdurlar kazanacak. 14 Mayıs inşallah hepimizin bayramı, gurur günü, Türk demokrasisinin şöleni olacak. ”KİMSE KENDİNİ DIŞLANMIŞ HİSSETMESİN” Bunun için kimse karamsarlığa kapılmasın, kimse kendini dışlanmış hissetmesin. Hiç ama hiç kimse ülkemizin aydınlık ve müreffeh yarınlarına dair inancını yitirmesin. ”TATLI REKABETİN SİYASİ HUSUMETE DÖNÜŞTÜRÜLMESİNE FIRSAT VERMEYELİM” Siyasetin özünde var olan tatlı rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine lütfen fırsat vermeyelim. Birliğimize, beraberliğimize, bu topraklardaki bin yıllık kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım. Muhabbetimizi güçlendirelim, kırgınlıkları giderelim, bir gönüle daha girelim. Allah’ın izniyle gerisi gelecektir. Rabbim kardeşliğimizi daim eylesin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir