CS GO overwatch nasıl açılır? Overwatch müfettişi nasıl olunur? (Overwatch müfettişi olma)

CS GO overwatch nasıl açılır? Overwatch müfettişi nasıl olunur? (Overwatch müfettişi olma)

CS GO oyuncuları her gün oyunda hile yapan başka bir kullanıcı ile karşı karşıya kalıyor. Valve’nin geliştirdiği Overwatch özelliğiyle beraber hile kullanan oyuncular tespit edilip oyundan ömür boyu ban yiyorlar. Peki CS GO overwatch nasıl açılır? Overwatch müfettişi nasıl olunur?

blank
Overwatch, CS GO kullanıcılarının “Müfettiş” olarak adlandırdığı yeterli ve tecrübeli üyelerinin rahatsızlık verici davranış raporlarını incelediği ve oyun içi bir tekrar oynatma ile raporların değerlendirilme sistemidir. Bu sistemde Müfettiş olarak adlandırılan üyeler raporları inceleyerek gerektiği durumlarda oyunculara yasaklama cezası verir. Böylelikle kendi topluluklarını denetleyebilmektedir.
blank
Steam, CS GO’da müfettiş olmanın en iyi yolunun resmi Rekabetçi Eşleştirme modunda bolca maç yapmak olduğunu belirtiyor. Oyuncuları kademeli olarak müfettiş havuzuna eklemekte ve kendilerini oyun sürelerine ve yeteneklerine göre rastgele olarak seçtiğini vurgulayan Steam, hedefinin mümkün olduğunca yetenekli inceleme yapacak kişileri davet etmek olduğunu vurguluyor.
blank
Sistem her bir rapor için ayrı ayrı olmak üzer, müfettişlerin ortak bir kanıya vardığını tespit ederse, vaka sonuçlanır. Böylelikle suçlamalar üzerinde verilen kararı çoğunluk belirler. Eğer ortak karar “Yetersiz Kanıt” veya neticesiz olursa vaka düşer.
blank
Yeni Overwatch müfettişleri, CS:GO aktivitelerine ve hesap durumlarına göre seçilmektedir. Steam’den aktarılan kriterler şöyle:

Rekabetçi galibiyetleri
Hesap yaşı
Oynanan saatler
Yetenek grubu
Düşük rapor edilme sayısı

Ayrıca yüksek aktivite seviyesine ve yüksek Overwatch skoruna sahip olan topluluk üyelerine daha fazla vaka gönderildiği aktarılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir