Bitcoin neden düşüyor? FED faiz kararı Bitcoin'i düşürecek mi? 4 Mayıs anlık Bitcoin fiyatı!

Kripto paralar ve Bitcoin Mayıs ayına kötü bir başlangıç yaptı. Bitcoin’de düşüş hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan tarihi zirvenin ardından ayı piyasasına giren Bitcoin’in neden düştüğü merak ediliyor. 8 yıl aradan sonra ilk kez 5 hafta üst üste değer kaybı yaşayan Bitcoin, daha önce hiç bu kadar tepkisiz bir düşüş yaşadığının görülmediği kaydedildi.

FED FAİZ KARARININ BİTCOİN’E ETKİSİ NE OLACAK?

Piyasaların aylardır beklediği ABD Merkez Bankası Fed’in bugün başlayan toplantısı, yarın Başkan Powell’ın faiz kararını açıklamasıyla nihayete erecek. Fed’in 50 baz puan faiz artırım ihtimali ve bankadan gelecek şahin tondaki açıklamaların kripto paralar üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturduğu ifade ediliyor.

ANALİSTLERE GÖRE BİTCOİN’İN DÜŞÜŞÜ…

Analistler Bitcoin ve kripto paraların son dönemde çok sert bir şekilde değer kaybettiğini ancak BTC‘de 8 yıl aradan sonra bir ilk gerçekleştiğini dile getirdiler. Uzmanlar kripto para piyasasında birçok ayı sezonu yaşandığını, bu sezonlarda Bitcoin’in değer kaybının yüzde 90’lara kadar ulaştığını ifade ettiler. Ancak 8 senedir hiçbir zaman 4 haftadan fazla üst üste değer kaybetmeyen BTC, geçtiğimiz günlerde yaptığı haftalık kapanış ile yeni bir rekora imza attı. 

FED toplantısı 2022 ne zaman? FED faiz kararı açıklama tarihi 2022! FED faiz kararı için kritik gün!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir