Bakan Nebati, Suudi mevkidaşı Al-Jadaan ile görüştü

TÜRKİYE EKONOMİSİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Suudi Arabistan Maliye Bakanı Mohammed Al-Jadaan ile yaptıkları görüşmeye ilişkin, “Bölgemizin istikrarı açısından önemli olan ikili ilişkilerimiz başta olmak üzere G-20 gündemi ile ekonomik ve finansal iş birliğimizi güçlendirecek adımları ele aldığımız verimli bir görüşme gerçekleştirdik.” ifadesini kullandı.

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 6. Gelecek Yatırım Girişimi Konferansı kapsamında Riyad’ta mevkidaşı Al-Jadaan ve Al Qasabi ile bir araya geldiklerini bildirdi.

Nebati, Al-Jadaan ile yaptıkları görüşmeye ilişkin, “Bölgemizin istikrarı açısından önemli olan ikili ilişkilerimiz başta olmak üzere G-20 gündemi ile ekonomik ve finansal iş birliğimizi güçlendirecek adımları ele aldığımız verimli bir görüşme gerçekleştirdik.” ifadesini kullandı.

Nebati, Al Qasabi ile gerçekleştirdikleri görüşmede ise karşılıklı değerlendirmelerde bulunarak son dönemde ivmelenen ticareti daha dengeli ve sürdürülebilir kılabilmek için atılacak adımları kapsamlı bir şekilde istişare ettiklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir