Ark Invest CEO’su Wood’dan iddialı Bitcoin tahmini

Ark Invest kurucusu ve CEO’su Cathie Wood Binance Holdings’in ABD’de yaşadığı yasal sorunların Coinbase Global’in ana rakibini ortadan kaldıracağını dolayısıyla şirketin yararına olacağını söyledi.

Dünyanın en büyük iki kripto para Borsasının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) her iki şirketi de tescil edilmemiş menkul kıymet sattıkları iddiasıyla dava etmesi sonrası düzenleme baskısı altında olduğu belirtiliyor.

Wood Bloomberg TV’ye verdiği röportajda, “Binance’in, aralarında dolandırıcılığın da olduğu birçok kriminal faaliyet için artan sayıda inceleme altına girmesi Coinbase için rekabet ortamının ortadan kalması anlamına geliyor. Bu uzun vadede Coinbase için iyi bir şey” ifadelerini kullandı.

Coinbase’in herhangi bir suç faaliyetiyle suçlanmadığını söyleyen Wood, “Menkul kıymetin, hissenin ne olduğu, hakkında sorular var, bunlar Coinbase ve Binance’in ikisinin de karşı karşıya olduğu iki soru, ancak Binance’in karşı karşıya olduğu sorunların büyük kısmı Coinbase için geçerli değil” dedi.

Wood’un açıklamaları, SEC’in eylemlerini takiben şirket hisselerini düşmesi sonrası Ark Invesment’in fonlarının Coinbase’deki varlıklarını artırmasının ardından geldi.

Ark, Coinbase’in dördüncü en büyük hisse sahibi konumunda ve yaklaşık bir yıldır yaşanan her düşüşte hissesini artırıyor.

Wood, Bitcoin için 1 milyon dolarlık hedefine hâlâ güvendiğini söyledi ve küresel ekonomilerde ne kadar çok belirsizlik ve oynaklık olursa, Ark’ın kripto paraya olan güveninin o kadar arttığını söyledi.

Ünlü yatırımcı, “Yakın zamanda enflasyonist bir korku yaşadık. Bunun büyük oranda tedarik zinciri odaklı olduğunu ve Bitcoin’in enflasyona karşı bir önlem olduğunu düşünüyoruz” dedi. “Bununla birlikte bundan sonrası için büyük riskin enflasyon değil deflasyon olduğuna da inanıyoruz. Peki bu durumda Bitcoin neden iyi performans göstersin? Çünkü Bitcoin geleneksel finansal sistemdeki karşı taraf riskine karşı bir panzehir” değerlendirmesinde bulundu.

Wood, amiral gemisi ETF’nin Ocak ayında Nvidia Corp.’taki payını elden çıkarmış ve çip üreticisinin piyasa değerinde kısa süreliğine 1 trilyon doları geçmesine neden olan destansı ralliyi kaçırmasının ardından eleştirilere maruz kalmıştı. Wood, bilgisayar çipi endüstrisinin patlama-çöküş döngüsüne ilişkin endişelerini öne sürerek kararının arkasında olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir