Anaokulu desteği ne zaman yatacak, ne kadar? Anaokulu desteği ödeme tarihi!

14.10.2022 15:18 Son Güncelleme:

Dar gelirli aileye anaokulu destek ödemesiyle ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ödeme miktarlarını ve tarihi hakkında bilgi verdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık katıldığı bir TV programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatını verdiği ‘Vatandaşlar enflasyona ezdirilmeyecek’ parolası doğrultusunda genişletilen sosyal yardım ödemeleri hakkında soruları yanıtladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı:

Biz sosyal yardımla alakalı açıkladığımızda bu herkesi kapsıyor gibi algılanıyor. Bizim sosyal yardım uygulamamız 3294 sayılı kanun kapsamına giren vatandaşlarımıza ilişkindir. Anaokulu desteğimiz de aynı şekildedir. İhtiyaçta olan vatandaşlarımızın çocuklarına ilişkindir. Bu kapsamdaki vatandaşlarımız küçük anaokulu ödemelerini yapamadıkları için çocukların erken okullaşması gecikiyor. Biz bunu üzerimize aldık. Anaokuluna çocuğun kaydettiren vatandaşlarımız başka hiçbir şey yapmıyor. Milli Eğitim Bakanlığı sayıyı bildiriyor. Biz ücretleri hesaba yatırıyoruz.

ANAOKULU DESTEĞİ NE KADAR, NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık; İlk kez uygulanan bir program ve ilk ödemeyi de bu hafta yapacağız. Bugün ya da yarın ödemeler hesaplara geçmiş olacak. Öngörümüz 1 milyon çocuğa kadar destekleyeceğimiz yaklaşık 500 milyona kadar da kaynağımızı ayırdık. Vatandaşlarımızın çocuklarını kaydettirmeleri lazım. 327 bin 992 çocuğumuz anasınıfı desteğinden faydalanıyor biz bunu 1 milyona kadar öngörüyoruz.

Doğal gaz desteği 2. ödemeleri ne zaman yapılacak? Doğal gaz desteği ödeme tarihi 2022…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir