AK Parti’den asgari ücret açıklaması: Temmuz ayında yasalaşacak

07.06.2023 14:07 Son Güncelleme:

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Akbaşoğlu, “Asgari ücret memur maaşı ile ilgili açıklamalarımız vardı. Bunları teklife dönüştürmek sureti ile bunları halledeceğiz. Temmuz ayında yasalaştığına şahitlik edeceğiz” dedi.

İşte Akbaşoğlu’nun CNN TÜRK canlı yayındaki açıklamalarından öne çıkanlar…

(TBMM Başkanlığı) Üçüncü turda Numan Kurtulmuş meclis başkanı olarak seçilecek. Sayın Devlet Bahçeli geçici Meclis Başkanı’mız olmuştu. Muhtemelen bu akşam devir teslim töreni olacak.

“TEMMUZ AYINDA YASALAŞTIĞINA ŞAHİTLİK EDECEĞİZ”

Anayasa, adalet gibi komisyonların kurulmuş olmasına şahitlik etmiş olacağız. Asgari ücret memur maaşı ile ilgili açıklamalarımız vardı. Bunları teklife dönüştürmek sureti ile bunları halledeceğiz. Temmuz ayında yasalaştığına şahitlik edeceğiz. Acil olan bu hususlar dışında Seçim beyannamemizde neleri vaat etti isek bunları bir bir gerçekleştireceğiz. Aciliyeti olanlara öncelik vereceğiz. Aile ve gençlik bankasından bahsetmiştik, yerli ve milli gazla dışarı vereceğimiz paralar cebimizde kalacak.

Emeklilerimizden sorular geliyor, kapsam içinde miyim diye. Bütününü kapsayacak şekilde olacak. İşçi, memurlarımız ve bütün emeklilerimizi kapsayan süreçlerle ilgili öncelikli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir