ABD Merkez Bankası Fed faiz kararı ne zaman, hangi gün açıklanacak, Haziran 2022 faiz kararı ne olacak?

14.06.2022 10:08 Son Güncelleme:

Fed Başkanı Powel geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında enflasyonun düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlar görmemeleri halinde daha agresif hareket etmeyi düşünmelerinin gerekeceğini ifade etmişti. Bu da Fed’in kararında beklenmedik sonuçların çıkabileceği yönünde algılandı.

FED FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Doların küresel piyasalardaki konumunu da etkilemesi nedeniyle Fed’in kararı şimdiden merak konusu oldu. Kripto paradan, emtiaya, altından diğer birçok yatırım ürününe kadar farklı kalemleri etkileyen karar için gözler 14-15 Haziran 2022 tarihlerinde Fed’de olacak. Fed’iz faiz kararı 14-15 Haziran 2022 tarihlerindeki toplantıda açıklanacak. Enflasyon düşene kadar para politikasını sıkılaştırmaya devam edeceklerini söyleyen Fed Başkanı, enflasyonun düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlar görmemeleri halinde daha agresif hareket etmeyi düşünmelerinin gerekeceğini ifade etti.

Faiz kararının 15 Haziran 2022 Çarşamba günü saat 21:00’de duyurulması bekleniyor.

FED HAZİRAN 2022 FAİZ KARARI NE OLUR?

FED son toplantısında beklentiler dahilinde politika faizini 50 baz puan artırmıştı. FED Başkanı Jerome Powell son açıklamasında enflasyon düşene kadar para politikasını sıkılaştırmaya devam edeceklerini söylemişti. Bu kapsamda beklentiler artışın devam edeceği yönünde olsa da toplantıdan nasıl bir sonuç çıkacağı 14-15 Haziran tarihlerinde ortaya çıkacak.

Fed faiz kararının ardından dikkat çeken dolar ve altın uyarısı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.