24 araç satıcısı savunma yaptı

Rekabet Kurulu’nda, birinci ve ikinci el araç satışı pazarlamasında faaliyet gösteren 24 teşebbüs hakkında yürütülen rekabet soruşturması kapsamında sözlü savunma toplantısı yapıldı.

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle’nin başkanlığında çevrim içi yapılan toplantıda, distribütör ve araç kiralama şirketleri hakkında, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin saptanmasına yönelik olduğu hatırlatıldı.

Hakkında soruşturma yürütülen tarafların yazılı savunma sürecinin tamamlanmasını takiben sözlü savunma aşamasına geçildiğini belirten Küle, ALD Automotive, Çelik Motor, Mercedes-Benz, Oto Plan Operasyonel Taşıt Kiralama, Otonet Motorlu, TEB Arval Araç Filo Kiralama, Tofaş Türk Otomobil ve Volvo Car Turkey ‘in savunmasını çevrim içi olarak yapacağı bilgisini verdi.

Savunmalarını yapmak üzere Doğuş Otomotiv ve Groupe Psa Otomotiv ‘e 40’ar dakika, diğer teşebbüslere ise 10’ar dakika süre verildi.

Kurulun soruşturmaya ilişkin nihai kararının 15 gün içinde açıklanması bekleniyor. Karar, daha erken alınması durumunda Rekabet Kurumunun internet sitesinden duyurulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir